DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA
Przestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania jest ważne w każdym okresie życia człowieka. Szczególną uwagę powinny na to zwracać osoby, których organizm intensywnie rośnie, rozwija się i pracuje — a więc dzieci i młodzież naszej szkoły. W piątek, 7 listopada, uczniowie i nauczyciele wspólnie zjedli zdrowe śniadanie. Na stołach pojawiły się kolorowe kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, warzywa, owoce, sałatki oraz owsianki. Podczas wspólnego posiłku wszyscy przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania, analizowali skład przyniesionych potraw oraz ich wartość dla organizmu. Zachęcamy wszystkich, by codziennie zwracali uwagę na to, co jedzą. Śniadanie dostarcza energii potrzebnej do efektywnego rozpoczęcia dnia, wpływa na lepszą koncentrację, zapamiętywanie I zdolność uczenia się. Brak śniadania może prowadzić do bólu głowy, złego samopoczucia, rozdrażnienia czy gorszych wyników w nauce. Pamiętajmy — właściwie skomponowane śniadanie to najważniejszy posiłek dnia!